کدخبر: 852 - تاریخ انتشار: ١٢ اسفند ١٣٩١، ١٤:٣٨
ولاسکو:
صلاح نیست درباره عدم دعوت نادی صحبت کنم

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: در حال حاضر صلاح نمی‌بینم درباره عدم دعوت نادی به تیم ملی صحبت کنم.

به گزارش فوتبال ایرانی ، خولیو ولاسکو پس از تمرین صبح امروز تیم ملی والیبال در خصوص شرایط بازیکنان و نخستین جلسه تمرینی تیم ملی اظهار داشت: خوشبختانه تمرین خوبی را امروز برگزار کردیم و شاهد بودیم که جوانان تازه‌وارد انگیزه زیادی داشتند. تنها مشکل ما برای ادامه راه کمبود بازی‌های تدارکاتی است که علتش هم طولانی شدن لیگ سایر کشورها است.

وی ادامه داد: تورنمنتی را در بلغارستان تدارک دیده‌ایم و به احتمال فراوان در آن مسابقات حضور پیدا خواهیم کرد، فکر می‌کنم با توجه به شرایطی که داریم این رقابت‌ها جنبه تدارکاتی خوبی داشته باشد.

ولاسکو در مورد انتخاب حسین معدنی به عنوان دستیارش در تیم ملی، خاطرنشان کرد: همانطور که قبلاً اعلام کرده بودم، تمام مربیان برای حضور در تیم ملی دعوت می‌شوند. برخی مربیان در تیم ملی زیر 23 سال فعالیت می‌کنند و برخی هم در تیم بزرگسالان. حسین معدنی جایگزین سیچلو نشده است، اگر فعالیت سیچلو در تیمی که حضور دارد به اتمام برسد وی به ایران می‌آید تا باز هم در کنار من باشد.

سرمربی تیم والیبال ایران، درخصوص دعوت نشدن علیرضا نادی به اردوی تیم ملی تصریح کرد: من به دنبال تمام بازیکنان هستم و اینگونه نیست که فقط به جوانان توجه کنم. امسال تیم ملی شرایطی دارد که ما می‌توانیم بیشتر به بازیکنان جوان میدان دهیم. به همین دلیل بازیکنان جوانی را دعوت کردم تا ببینم می‌توانند جایگزینی برای باتجربه‌ها باشند یا خیر. پس از رقابت‌های جهانی مشخص خواهم کرد که چه بازیکنی در تیم ملی جای دارد و چه کسی کنار گذاشته خواهد شد.

وی در مورد عدم دعوت از بازیکنان بی‌اخلاق که در لیگ برتر حاشیه‌سازی می‌کردند، عنوان کرد: من با مسئولان فدراسیون صحبت کردم و قرار شد این کار را انجام دهیم و از بازیکنان بی‌اخلاق لیگ برتر در تیم ملی استفاده نکنیم، اما در مجموع بازیکنان اصلی تیم ملی را من باید انتخاب کنم و اگر قرار باشد قانون خاصی برای انتخاب بازیکنان وجود داشته باشد، باید با تیم جوانانمان در مسابقات جهانی حضور پیدا کنیم. من بسیار نگران حاشیه‌های لیگ برتر هستم. سال گذشته با بازیکنان تیم ملی صحبت کردم و به آنها گفتم که شما باید الگوی اخلاقی بازیکنان جوان‌تر باشید، اما متأسفانه برخی از بازیکنان این موضوع را رعایت نکردند.

وی ادامه داد: برخی‌ها مطرح کرده بودند که والیبال هم به سرنوشت فوتبال دچار شده است در حالی که به نظر من اصلاً اینگونه نیست، در فوتبال شاهد هستیم که تحریکات و حاشیه‌ها از سوی تماشاگران است، اما متأسفانه در والیبال شاهدیم که بازیکنان دست به حاشیه می‌زنند و تماشاگران را تحریک می‌کنند. در رشته والیبال همیشه باید ذهن خود را تحت کنترل داشته باشیم و اگر نتوانیم این کار را انجام دهیم قطعاً به مشکل می‌خوریم.

سرمربی تیم والیبال ایران خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم که والیبال یک ورزش خانوادگی است و همه در آن دخیل هستند، پس در چنین رشته‌ای باید خیلی از مسائل رعایت شود. در ایران متأسفانه مربیان و حتی سرپرست تیم‌ها به جای اینکه در لحظات حساس خود را کنترل کنند، خشمگین‌تر می‌شوند و تیم‌ها را وارد حاشیه می‌کنند.

ولاسکو در خصوص دعوت نشدن علیرضا نادی تأکید کرد: همانطور که اعلام کرده بودم، تصمیم دارم به بازیکنان جوان‌تر میدان دهم تا بتوانم شرایط آنها را از نزدیک ببینم. در مورد دعوت نکردن نادی دلیل دیگری هم وجود دارد که صلاح نیست اکنون در موردش صحبت کنیم. ترجیح می‌دهم ابتدا با خودش در این خصوص صحبت کند.

فارس : ولاسکو با اشاره به انتخاب حسین معدنی به عنوان دستیارش افزود: من سعی می‌کنم از حضور تمام مربیان در تیم ملی استفاده کنم، شاید برخی مواقع آنها مواردی را بدانند که من بلد نیستم. معدنی مربی جوانی است که از وی خواسته‌ام کنار من حضور داشته باشد. پیمان اکبری هم همین شرایط را دارم و از وی خواستیم تا مسئولیت تیم زیر 23 سال را برعهده بگیرد. در انتخاب مربیان باید کمی به فکر آینده تیم ملی هم باشم، چرا که ممکن است سیچلو امسال بتواند در کنار من باشد و سال‌های آینده شرایط دیگری داشته باشد. به همین دلیل من باید آینده خودم را هم درنظر بگیرم تا اگر روزی سیچلو نتوانست به ایران بیاید، یک مربی با دانش در کنار من حضور داشته باشد.

ولاسکو ادامه داد: حسین معدنی را می‌شناسید، وی پیش از این سرمربی تیم ملی بوده، پیمان اکبری هم در تیم پیکان فعالیت می‌کند و تجربه مسابقات بین‌المللی را هم دارد. ترجیح می‌دهم در شرایط کنونی از مربیان جوان‌تر و با دانش استفاده کنم چرا که آنها استعداد بالایی دارند، اگر هم می‌بینید در تمرین امروز شهنازی حضور پیدا کرده است، به خاطر تجربه حضورش در سال گذشته بوده است. اگر بتوانم مربیانی را تربیت کنم که بعد از من هم در تیم ملی ایران باشند، برای آینده کاری خودم هم بسیار خوب است.

وی در پایان گفت: تمرین امروز بسیار خوب بود و مربیان و بازیکنان انگیزه بالایی داشتند، همه حال و هوای لیگ جهانی در سرشان بود.

نام:
پست الکترونیک:
نظر/پیام: