کدخبر: 750 - تاریخ انتشار: ٢٤ بهمن ١٣٩١، ١٧:٣
دو خم ورزش ایران گرفته شد؛
حذف کشتی از المپیک 2020
ایسنا: طبق تصمیم کمیته بین‌المللی المپیک(IOC) سال 2016 آخرین المپیک برای حضور کشتی‌گیران در بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان خواهد بود.

IOC در جلسه‌ای که داشت تصمیم گرفت از سال 2016 به بعد کشتی از رقابت‌های المپیک حذف شود. یکی از مقامات IOC به خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکاگفت که اعضای هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک تصمیم گرفتند که با حذف رشته کشتی، همچنان 5 رشته‌ای که در خطر حذف بود را حفظ کنند.

AP این تصمیم را حرکتی غافلگیرکننده دانست و از قول مقام مسئول در IOC نوشت: این تصمیم در هیات اجرایی گرفته شده اما هنوز به طور رسمی اعلام نشده است. هیات اجرایی IOC این تصمیم را پس از بررسی 26 رشته حاضر در المپیک گرفت.

طبق آیین‌نامه حذف یک رشته ورزشی به کمیته بین‌المللی المپیک اجازه خواهد داد که رشته دیگری را وارد کند.

پیش از این برخی منابع از حذف احتمالی تکواندو از بازی‌های المپیک خبر داده بودند.

در همین حال در واکنش به این تصمیم بهرام افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک ایران به ایسنا گفت: معتقدم نباید ساکت بنشینیم و دست روی دست بگذاریم. به هر حال خیلی از کشورها در این رشته غنی و قوی هستند و می‌توانند درخواست تجدید نظر از IOC داشته باشند. فدراسیون جهانی کشتی باید با این تصمیم محکم برخورد کند. از اساتید دعوت شود و در این باره بحث و تبادل نظر شود. به نظر من باید وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با یک خرد جمعی تصمیم بگیرند. این حق ماست. ما در کشتی آسیا و جهان صاحب‌نام هستیم. باید ریشه‌یابی کنیم که چرا چنین صحبتی شده. البته حذف کشتی از المپیک موضوع جدیدی نیست و قبلا مطرح شده اما به پای عمل نرسیده بود.
نام:
پست الکترونیک:
نظر/پیام: