کدخبر: 623 - تاریخ انتشار: ١٥ آبان ١٣٩١، ١٥:٢٣
انتقاد شدید بوکسور سابق تیم ملی از ناطق نوری
فوتبال ایرانی:  بوکسور سابق تیم ملی در جدیدترین اظهار نظر خود رییس فدراسیون بوکس را مورد انتقاد قرار داد.

مرتضی سپهوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: من نمی خواستم چنین حرف‌هایی را به زبان بیاورم، اما رییس فدراسیون بوکس در مصاحبه های جدید خود کاری کرد که من ناگفته‌هایی را بگویم. نمی‌دانم چرا هر از چند گاهی پای من را وسط می‌کشند و این حرف‌ها را می‌گویند. ظاهرا نمی‌خواهند که بوکس حاشیه نداشته باشد.

** هنوز هم نگهبان شرکت هستم

سپهوند با اشاره به این که هنوز هم نگهبان ساده یک شرکت است و به صورت شرکتی کار می‌کند، گفت: هنوز کارم ردیف نشده، علی‌رغم این که سال‌هاست می‌گویند کار مرا ردیف کرده‌اند و شغل دارم. نگهبانی ساده یک شرکت آ‌ن هم وقتی که هیچ اطمینان خاطری از کار فردایت نداری چه کاری است.

ملی‌پوش ایران در المپیک پکن ادامه داد: در این دو سال که نگهبان این شرکت هستم افرادی که قهرمان این مملکت نبودند و یک فرد عادی بودند قراردادشان تبدیل به استخدام دائم شده، اما من هنوز هم نیروی شرکتی هستم که هر لحظه بخواهند می‌توانند مرا بیرون کنند. آن افراد چون رفتند و درس خواندند توانستند نیروی رسمی شوند، اما من چون در اردوهای تیم ملی بودم و وقت درس خواندن نداشتم همان دیپلم ماندم و هنوز هم تو سری خور هستم!

** دادن معدن شن و ماسه دروغ است

بوکسور سابق تیم ملی در مورد این که گفته می‌شود او یک معدن شن و ماسه به واسطه قهرمان ملی بودنش گرفته است، گفت: این‌ها کاملا دروغ است. این مساله به بعد از بازگشت از پکن مربوط می‌شود که نایب رییس فدراسیون در جلسه‌ای پیشنهاد کرد یک معدن شن و ماسه به من بدهند و تمام تجهیزاتش را خودش بدهد. به شرط آن که نامه‌اش را ناطق نوری امضا و پیگیری کند. سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان این نامه را از ناطق نوری گرفتم و به وزیر صنایع آن زمان (محرابیان) ارائه کردم که پس از هفت ماه نامه نگاری و این طرف و آن طرف دویدن دست از پا درازتر به همان خانه اول رسیدم.

وی افزود: تمام تلاش من این بود که این معدن را خارج از آن شرایط مزایده‌ای بگیرم، اما پس از آن همه نامه نگاری به من گفتند که باید در مزایده شرکت کنم و حق شرکت در مزایده 40 میلیون تومان است. حال یک سوال دارم اگر من آن زمان 40 میلیون تومان داشتم که در مزایده شرکت کنم، چرا این همه دردسر می‌کشیدم. می‌رفتم و کاری را شروع می‌کردم. با این شرایط می‌بینید که حرف‌های رییس فدراسیون اصلا صحت ندارد.

** ناطق نوری کاری برایم نکرده است

ملی‌پوش لرستانی بوکس یادآور شد: ناطق نوری در این 22 سال که رییس فدراسیون بوکس بوده چه کاری برای این فدراسیون انجام داده است که بخواهد فراتر از آن برای من انجام دهد؟ او یک فرد سیاسی بود که رییس فدراسیون شد و کارنامه‌اش نشان می‌دهد که کاری انجام نداده است. کارنامه فرد نشان دهنده آن است که او در مدت تصدی آن پست چه کاری انجام داده است نه این که فرد بگوید که من چه کاری انجام داده‌ام. وقتی به کارنامه 22 ساله این رییس نگاه می‌کنیم می بینیم که کار خاصی انجام نداده است.

وی گفت: دوستان می‌گویند که بوکس در گذشته حرام بوده و ما تلاش ‌کرده‌ایم که اکنون حلال شود و مشکلی نداشته باشد، این در حالی است که بوکس ایران هنوز هم همان شرایط قدیم را دارد و کسی برای آن تره هم خرد نمی‌کند.

** همه فدراسیونی‌ها قدیمی هستند

بوکسور سابق تیم ملی گفت: من 18 سال است که در بوکس فعالیت می‌کنم و در این سال‌ها از همان ابتدا بگیریم تا کنون نفراتی که در فدراسیون و تیم ملی دیده‌ام همان‌هایی هستند که در بچگی‌ام دیده بودم. آیا از آن زمان تا امروز هیچ کس نیازی به تغییر نداشته و یا فدراسیون نباید متحول می‌شد؟

** فدراسیون اعتماد به نفس ندارد

سپهوند، یادآور شد: در این سال‌ها هر زمانی که قرار بود تیم ملی به مسابقه‌های جهانی اعزام شود، مسئولان فدراسیون و تیم ملی می‌گفتند که ملی‌پوشان ما شرایط اعزام به مسابقه‌های جهانی را ندارند. آیا این کار درست است که آنها توانایی‌های بوکسورهای ما را زیر سوال می‌بردند. چرا در این سال‌ها کاری نکردند که بوکس ما بتواند در مسابقه‌های جهانی نماینده داشته باشد. مگر بوکس ما از بنگلادش و سریلانکا کمتر است که به مسابقات جهانی اعزام نشود؟

وی گفت: در این سال‌ها که عضو تیم ملی بودم، تنها یادم است که بوکس ایران به دو مسابقه جهانی اعزام شد که آن دو را هم مجبور بودند بروند، چون مسابقات کسب سهمیه المپیک بود. اگر کسب سهمیه نبود مطمئن هستم که تیم را به آن دو مسابقه هم نمی بردند.

مرتضی سپهوند

** بوکسورها به خاطر غیرت‌شان کار می‌کنند

سهپوند گفت: در این سال‌ها اگر بوکسوری هم عملکرد خوبی داشته و توانسته است مقامی و مدالی را کسب کند تنها به واسطه غیرت و تلاش خودشان بوده است. قطعا فدراسیون در موفقیت او تاثیری نداشته، چرا که مسئولان فدراسیون کاری جز تخریب اعتماد به نفس و روحیه ملی‌پوشان انجام نمی‌دهند.

** مربیان تیم ملی پیر هستند

وی مدعی شد که مربیان تیم ملی سن و سالی از آنها گذشته و دیگر توانایی هدایت تیم ملی را ندارند. سپهوند ادامه داد: این مربیان سال‌هاست که بوکس ایران را در انحصار خود دارند و چه کاری انجام داده‌اند که باز هم از همان‌ها استفاده می‌کنند؟ معتقدم در ایران غیر از کریمی و احدی و چند مربی شهرستانی، مربی خوب نداریم.

** داوران ما پاک هستند؟!

بوکسور سابق تیم ملی باز هم در ادعایی جدید عنوان کرد که داوران ما تحت تاثیر میزبانان قرار می‌گیرند و تنها منتظر آن هستند که مسابقاتی برگزار شود تا به سراغ میزبان بروند و ...

وی مدعی شد: نمی‌خواهم بگویم که آنها یک کار بد انجام می‌دهند، بلکه می گویم که لابی می‌کنند تا تیم میزبان امتیاز بگیرد! حتی راجع به این داوران در این سال‌ها بارها تهمت‌هایی شنیده‌ام که آنها از تیمی که چند بار قهرمان لیگ شده هدایایی می‌گرفتند. باز هم می گویم اگر داوران ما ضعیف نبودند این افراد که این حرف‌ها را پخش می‌کنند جرات نمی‌کردند چنین تهمت‌هایی را بزنند.

** چیزی برای باختن ندارم

ملی‌پوش سابق بوکس ایران یادآور شد: هیچ زمانی بله قربان گوی مسئولان فدراسیون نبوده‌ام و چیزی هم برای باختن و از دست دادن ندارم. در حد و اندازه خودم برای تیم ملی ایران زحمت کشیده‌ام حال چه مدال به دست آمده باشد و چه به دست نیامده باشد. به این دوستان هشدار می‌دهم که مراقب باشند. اگر بخواهند مرا ترور شخصیتی کنند. 100 درصد مطمئن باشند که جوابشان را می‌دهم.

وی ادامه داد: من در این مدت که چیزی نمی‌گفتم می خواستم از حاشیه دور باشم، اما گویا آنها نمی‌خواهند حاشیه وجود نداشته باشد. این آقایان برای من کاری نکرده‌اند که در قبال این حرف‌هایشان چیزی نگویم.

** در فدراسیون باید تغییرات شود

سپهوند گفت: در این سال‌ها همه برای موفقیت بوکس ایران زحمت کشیده‌ایم و آرزوی همه ما این بوده و اگر اکنون این موفقیت به دست نیامده یا فدراسیون راهش را اشتباه رفته و یا بوکسورهای‌مان مشکل دارند، به هر حال باید تغییر و تحولاتی صورت بپذیرد و آقایان از روحیه دیکتاتور مابانه دور شوند تا بوکس راه خودش را پیدا کند.
نام:
پست الکترونیک:
نظر/پیام: