کدخبر: 616 - تاریخ انتشار: ١٥ آبان ١٣٩١، ١٤:٤٦
رنگرز: تکرار افتخارات فرنگی بدون بنا دور از ذهن است
فوتبال ایرانی:  نایب رییس فدراسیون کشتی ایران معتقد است که بحث تعلیق از سوی فیلا درباره فدراسیون کشتی ایران به هیچ وجه موضوعیت ندارد.

حسن رنگرز در گفت‌وگو باایسنا، اظهار کرد: فیلا ابهاماتی در خصوص اساسنامه فدراسیون کشتی داشت و توضیحاتی خواست و زمانی هم در اختیار ایران قرار داد (پایان آذر ماه) که فدراسیون هم در حال بررسی این موضوع است تا جواب قطعی را به فیلا بدهد و مهلتی که مقرر کرده‌اند این است که ایران پیشنهادات خود را در خصوص اساسنامه ارائه کند.

وی افزود: با توجه به شناختی که از فیلا داریم و فضای تعاملی که با آنها داشته‌ایم و این که ایران یکی از اضلاع و قطب‌های تعیین کننده کشتی دنیاست بحث تعلیق جدی نخواهد بود و این اطمینان خاطر را می‌دهیم که به هیچ وجه مشکل، چالش و تهدیدی از این جهت نخواهیم داشت.

رنگرز ادامه داد: فدراسیون در یک تعامل بسیار سازنده و مثبت با مجموعه فیلا قرار دارد و نمود عینی آن اهدای میزبانی جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی به ایران و حضور رسول خادم به عنوان مدرس ویژه فیلا و انتخاب عبدالله چمن گلی به عنوان برترین مربی جهان و ... است و صحبت‌هایی که می‌کنم بر مبنای مذاکراتی است که خودم شخصا با رافائل مارتینتی داشته‌ام و استقبالی که او از تغییر و تحولات مدیریتی فدراسیون کشتی ایران در ابتدای سال داشته است.

نایب رییس فدراسیون کشتی در ادامه برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون را بر عهده وزارت ورزش و جوانان دانست و بیان کرد: مقدمات و بستر کار فراهم است و هر زمان که دوستان مصلحت بدانند این انتخابات برگزار خواهد شد و خوشبختانه کاندیداهای مختلفی از طیف‌های گوناگون ثبت‌نام کرده‌اند و هر کس برنامه های بهتری داشته باشد این مسئولیت خطیر را بر عهده خواهد گرفت.

وی ادامه داد: امیدوارم هر کسی که رییس فدراسیون کشتی می‌شود بتواند این مسیر دشوار را به خوبی طی کند، چون کشتی پرافتخارترین ورزش کشور است و مردم انتظارات بالا و به جایی از آن دارند و رییس فدراسیون باید شخصی با ظرفیت‌ و توانمندی‌های خاص باشد و همچنین بتواند در حوزه های پیرامونی و در ابعاد مختلف به خصوص در بعد مالی فدراسیون را خودکفا کند.

رنگرز همچنین درباره احتمال کاندیداتوری خودش در انتخابات ریاست فدراسیون، اظهار کرد: من و دوستانی از جنس من هر چه داریم از کشتی است و نسبت به کشتی و مردم احساس دین و تعلق خاطر داریم و منهای جایگاه ، در هر مسئولیتی که باشم و بتوانم ایفای نقش و دین خود را ادا کنم آن فرصت و مسئولیت را مغتنم خواهم شمرد و امیدوارم خدا کمک کند تا در هر جای کشتی که هستیم بتوانیم وظایف خود را به درستی انجام دهیم.

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران در ادامه درباره بازگشت مجدد محمد بنا به کشتی فرنگی گفت: به عنوان یک عضو جامعه کشتی فرنگی از زحمات آقای بنا و ورود مجددش تقدیر و تشکر می‌کنم و معتقدم افتخاراتی که در کشتی فرنگی کسب ‌کرده‌ایم بی‌نظیر بوده و تثبیت و تکرار این افتخارات منهای محمد بنا امری غیر قابل تصور و دور از ذهن بود و چون انتظارات هم به مراتب بالاتر رفته همه باید کمک کنیم تا توقعات از کشتی فرنگی برآورده شود چون به نظرم کشتی فرنگی ایران همچنان برای موفقیت‌های بیشتر جا دارد.

حسن رنگرز همچنین درباره استعفای علی اکبرنژاد از سرپرستی هیات کشتی استان تهران و حضور عبدالله عزیزی به جای او، خاطر نشان کرد: آقای اکبرنژاد از قهرمانان خوب و تحصیلکرده و از مدیران توانمند و افراد موثر در کشتی ایران است و در این مدت کوتاه هم اقدامات ارزشمندی انجام داد، اما خود او مشکلاتی به لحاظ کاری داشت که ادامه مسیر برایش دشوار بود.

وی در پاسخ به این سوال که یکی از دلایل استعفای اکبرنژاد عدم حمایت مالی از سوی فدراسیون کشتی بوده است، اظهار کرد: البته اکبرنژاد دغدغه‌هایی هم از بعد حمایت مالی داشت، ولی فدراسیون با حجم فعالیت‌ها و اردوها و مسابقات مختلفی که به خصوص در طول یک سال گذشته داشت، تمام منابع موجود را به سمت المپیک لندن هدایت کرد و نمی توانست آن نگاه ویژه مدنظر را نسبت به هیات‌های استانی داشته باشد و دغدغه‌های اکبرنژاد هم کاملا درست بود، ولی فدراسیون هم ملاحظات و محدودیت‌هایی داشت.

نایب رییس فدراسیون کشتی ایران در پایان تاکید کرد: البته ما همچنان اصرار داریم که از حضور آقای اکبرنژاد با توجه به توانایی منحصر به فرد و بالای او استفاده کنیم و قطع به یقین حضور اکبرنژاد می‌تواند کمک زیادی به فدراسیون کشتی بکند.
نام:
پست الکترونیک:
نظر/پیام: